понеділок, 17 січня 2011 р.

"Німецькі колеги допоможуть тернопільському Червоному Хресту"


Декілька німецьких організацій Товариства Червоного Хреста мають наміри допомогти обласній та районним організаціям у Тернополі.

Йдеться не лише про фінансову допомогу, а й про забезпечення комп’ютерами, лікарняними ліжками та візками. З німецькими організаціями обласне товариство співпрацює понад 12 років.

- У нас була дуже тісна співпраця, доки німецький делегат Удо Пфістнер жив у Львові та курував у нашій галузі Львівську і Тернопільську області, - розповідає голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Олександра Бригадир. - Вісім років німецькі колеги величезні суми надавали для лікування усіх, хто звертався до них. Коли ж Пфістнер повернувся у Німеччину, співпраця стала не такою ефективною. Утім, німці увесь цей час не переривали зв’язку із Тернопільським обласним центром соціально-психологічної допомоги “Родина” - організацією для жінок, які постраждали від сімейного насилля. Та все це відбувалося поза Червоним Хрестом. Тепер же знову йдеться про налагодження тісніших зв’язків.

За словами голови обласної організації Червоного Хреста, німецькі колеги знову цікавляться їхньою роботою. У Тернопіль вони приїдуть навесні.

- З нами хоче співпрацювати керівник молодіжного Червоного Хреста з Німеччини, - додає Олександра Бригадир. – Вони планують потрапити саме на акцію “Квітка добра і милосердя”. Під час неї ми даруємо квіти тим, хто зробив благодійні внески. Німці кажуть, що їх такі акції дуже зворушують. Та річ у тому, що ми це робимо, бо потрібно зібрати кошти, а в них такої необхідності нема - у Німеччині відсутні соціально незахищені верстви населення. Та й їхнє законодавство сприяє тим, хто займається благодійництвом. А відтак вони самі шукають, кому б допомогти.

Свого часу, продовжує пані Бригадир, Удо Пфістнер допоміг відкрити у Збаражі центр медико-соціальної допомоги. Там безкоштовно обслуговують соціально незахищених людей літнього віку. Надалі у Збаражі німці хочуть відкрити кімнату для навчання того, як надавати першу медичну допомогу. Такий центр навчання планують започаткувати і в Тернополі.

- Одна з німецьких організацій допоможе нам обладнати кімнату для навчання навикам надання першої медичної допомоги і догляду за хворими у домашніх умовах, - додає пані Олександра. - Запропонували скласти кошторис, написати список усього необхідного та переслати їм.

Німецька сторона, продовжує голова організації, також має намір надіслати гуманітарну допомогу на Тернопілля. Це 30 комп’ютерів, лікарняні ліжка та інвалідні візки.

- Людина, яка запропонувала допомогу, - працівник потужної комп’ютерної фірми, - додає голова. - Окрім того, він хоче самостійно під’єднати комп’ютери до мережі Інтернет. Щоправда, процедура розмитнення буде непростою. Наше законодавство у цьому випадку іноземцям зрозуміти важко.

За словами Олександри Бригадир, якщо названі проекти втілять, можна буде говорити про ще грунтовнішу співпрацю з німецькими колегами. Проте йдеться радше про допомогу Німеччини, аніж рівноцінний обмін.

- З Німеччини я повернулася з великим осадом на душі, - додає пані Олександра. - Різниця між нами і ними величезна. Вони нібито покликали нас для обміну досвідом. Та насправді ми не можемо нічого запозичити у них. І перша причина - наше недосконале законодавство. А в них усі закони направлені на соціальний захист потребуючих людей.

За матеріалами: "20 хвилин"

Немає коментарів:

Дописати коментар